تعیین فوری وقت سفارت آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد ایرانیان مهاجر را در خود جای داده است. با وجود این که در گذشته‌ای نه چندان دور تعداد زیادی از ایرانی‌ها اقدام به اخذ ویزای آمریکا با اهداف مختلف می‌کردند اما در طول چند سال اخیر به دلیل تیره شدن روابط سیاسی ایران و آمریکا اخذ ویزای این کشور برای شهروندان ایرانی با دشواری‌هایی مواجه شده است. در چنین شرایطی گرفتن وقت سفارت آمریکا و درخواست برای ویزای این کشور با پیچیدگی‌هایی روبه‌رو شده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای آمریکا

با توجه به تمایل مردم در نقاط مختلف جهان برای سفر یا مهاجرت به آمریکا، دولت این کشور انواع زیادی از ویزاهای مختلف را در نظر گرفته است. در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان انواع ویزای آمریکا را در دو گروه مهاجرتی و غیرمهاجرتی قرار داد. با توجه به تنوع بالای ویزاهای آمریکا در این مطلب تنها سه نوع ویزای رایج و پرتقاضای آمریکا معرفی خواهند شد.

ویزای توریستی آمریکا

شهروندان کشورهای خارجی برای ورود به آمریکا به عنوان گردشگر نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور دارند. البته در حال حاضر با توجه به مشکلات سیاسی بین ایران و آمریکا محدودیت‌های زیادی برای شهروندان ایرانی به منظور اخذ ویزای توریستی آمریکا ایجاد شده است.

ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در دانشگاه های آمریکا رویای دانشجویان زیادی در سراسر دنیا است. به منظور تحصیل در آمریکا می‌توانید برای انواع ویزای تحصیلی این کشور از جمله ویزای نوع F اقدام کنید. این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی و یا دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را داشته باشند. علاوه بر این ویزاهایی مانند ویزای نوع J و ویزای نوع M نیز وجود دارند که برای شرکت در دوره‎‌های آموزشی و تحقیقاتی مختلف در نظر گرفته شده‌اند.

ویزای آمریکا

ویزای کار آمریکا

یکی دیگر از ویزاهای محبوب آمریکا که با داشتن آن حق کار و زندگی در کشور آمریکا به شما داده خواهد شد. ویزای کار آمریکا برای آن دسته از افراد در نظر گرفته شده که دارای تخصص در یک زمینه حرفه‌ای بوده و از سوی یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی داشته باشند.

قانون ممنوعیت سفر Travel Ban

در سال ۲۰۱۷ میلادی بر اساس دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مقررات اجرایی جدیدی در زمینه ورود شهروندان خارجی به آمریکا تصویب شد. بر اساس این قوانین که به گفته ترامپ به منظور کاهش خطرات امنیتی در آمریکا اتخاذ شده ممنوعیت و محدودیت‌هایی برای ورود شهروندان کشورهای ایران، چاد، کره شمالی، لیبی، سوریه، ونزوئلا و یمن به آمریکا در نظر گرفته شده است. علت این محدودیت برای شهروندان ایرانی عدم همکاری ایران با دولت آمریکا در جهت شناسایی خطرات امنیتی عنوان شده است. ضمن این که در این بیانیه، ایران به عنوان منشا اقدامات تروریستی معرفی شده است.

ادامه  معرفی انواع ویزای مهاجرتی آمریکا

بدین ترتیب ورود اتباع ایرانی به شکل مهاجر یا غیرمهاجر به کشور آمریکا به حالت تعلیق درآمده است. بنابراین اکثر ویزاهای آمریکا از جمله ویزای توریستی این کشور برای شهروندان ایرانی قابل دسترس نخواهد بود. البته آن دسته از ایرانی‌هایی که دارای ویزاهایی مانند ویزای دانشجویی معتبر هستند یا قصد دیدار با خانواده خود را دارند هنوز هم امکان ورود به کشور آمریکا را خواهند داشت.

نحوه اخذ ویزای آمریکا

قبل از هر کاری باید نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مطمئن شوید که ویزای درخواستی شما برای شهروندان ایران قابل دسترس است. بعد از انتخاب نوع ویزا باید مدارک لازم برای اخذ ویزای مورد نظر خود را گردآوری کرده و در نهایت اقدام به ارائه درخواست ویزای آمریکا نمایید. برای ارائه درخواست ویزا باید اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا کنید. بعد از اخذ وقت سفارت و ارائه درخواست و مدارک باید منتظر تصمیم‌گیری نهایی در مورد پرونده خود بمانید. بر اساس نوع ویزا و شرایط شما ممکن است برای حضور در مصاحبه از شما دعوت به عمل بیاید. ضمن این که اقدامات مربوط به بیومتریک را نیز باید انجام داده باشید.

ویزای تحصیلی آمریکا

گرفتن وقت سفارت آمریکا

با توجه به این که سفارت آمریکا در ایران از سال ۱۳۵۸ تعطیل بوده است برای انجام امور مربوط به ویزای این کشور باید از طریق کنسولگری‌های آمریکا در سایر کشورها اقدام نمایید. در حال حاضر شهروندان ایرانی می‌توانند در سه کشور ترکیه، امارات و ارمنستان اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا نمایند. برای انجام این کار باید ابتدا در وب‌سایت کنسولگری آمریکا به صورت آنلاین اقدام به ثبت‌نام کنید. بعد از انجام این کار باید فرم درخواست ویزای مورد نظر خود را به صورت آنلاین تکمیل نموده و هزینه مربوط به وقت سفارت و بیومتریک را پرداخت کنید. در نهایت نیز می‌توانید نسبت به تعیین وقت مورد نظر خود اقدام کنید.

گرفتن وقت سفارت آمریکا از ترکیه

برای اخذ وقت سفارت آمریکا می‌توانید از طریق کنسولگری آمریکا در شهرهای آنکارا و استانبول اقدام نمایید. بهتر است قبل از انتخاب شهر مورد نظر ابتدا خدمات کنسولگری آمریکا را مورد بررسی قرار داده باشید.

گرفتن وقت سفارت آمریکا از امارات

در کشور امارات و دو شهر ابوظبی و دبی نیز می‌توانید اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا کنید. دقت داشته باشید که برای ورود به کشور امارات نیاز به ویزا دارید که این موضوع هزینه‌های شما را بیشتر خواهد کرد.

ادامه  سوپر ویزای کانادا و تفاوت آن با ویزای توریستی مولتیپل

گرفتن وقت سفارت آمریکا از ارمنستان

آخرین گزینه‌ای که برای دریافت وقت سفارت آمریکا در اختیار دارید کشور ارمنستان است. خدمات و ویژگی‌های کنسولگری آمریکا در ارمنستان باعث شده تا شهروندان ایرانی زیادی برای تعیین وقت سفارت آمریکا از طریق این کشور اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز تعیین وقت سفارت آمریکا

بعد از تعیین وقت سفارت آمریکا باید در زمان مقرر جهت حضور در سفارت این کشور برخی مدارک را همراه خود داشته باشید که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید
 • فرم پر شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
 • آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن مسافر
 • اسکن از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته

مدارک لازم برای روز مصاحبه در سفارت آمریکا

علاوه بر مدارک گفته شده باید در روز مصاحبه حتما مدارک لازم را همراه خود داشته باشید. این مدارک بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود اما به طور کلی مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی
 • دو قطعه عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره‌برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شوارای اصناف و …
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس، خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه‌گذاری مالی دیگر
 • نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement
 • پرینت شش ماهه لاتین حساب بانکی
 • تاییدیه برگه وقت سفارت
 • تاییدیه فرم DS160
 • تاییدیه واریز سفارت
 • واچر هتل محل اقامت در آمریکا و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • در صورت داشتن دعوتنامه، پر کردن فرم ۱۳۴-I به همراه اصل دعوتنامه
 • مخصوص متقاضیان F1: فرم I-20، مدارک تحصیلی و SEVIS Fee Payment Confirmation
 • مخصوص متقاضیان J1: فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation

تعیین وقت سفارت آمریکا چه مدت طول می‌کشد؟

در رابطه با مدت زمان انتظار برای وقت سفارت نمی‌توان زمان دقیقی را مشخص کرد زیرا مدت زمان انتظار برای وقت سفارت بسته به نوع ویزا و میزان درخواست‌های ثبت شده متغیر است. ممکن است بتوانید وقت سفارت را برای چند روز آینده تعیین کنید یا این که اولین وقت خالی سفارت برای چندین هفته بعد باشد. به طور معمول تعداد وقت‌های سفارت برای ویزاهای توریستی این کشور بیشتر از وقت‌های دیگر بوده و بعد از آن بیشترین تعداد وقت سفارت آمریکا به ویزای تحصیلی این کشور تعلق دارد. بنابراین بهتر است پیش از این که برای سفر به آمریکا برنامه‌ریزی کنید از وقت‌های موجود و در دسترس سفارت اطلاع پیدا کنید.

ادامه  ویژگی های عکس بیومتریک برای ویزای شینگن و کانادا 2020

پاسپورت

آیا امکان تعیین وقت فوری سفارت آمریکا وجود دارد؟

در گذشته که درخواست برای ویزای آمریکا بالا بود گاها اولین وقت خالی سفارت آمریکا مربوط به چند ماه بعد می‌شد. در نتیجه برخی موسسات با رزرو کردن وقت سفارت از قبل اقدام به فروختن وقت رزرو شده به قیمت بالا به متقاضیان می‌کردند. این نوع از گرفتن وقت سفارت اصطلاحا تحت عنوان گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا شناخته می‌شد. اما در حال حاضر با توجه به قوانین کشور آمریکا تعداد درخواست‌های ایرانیان برای ویزای آمریکا کاهش زیادی پیدا کرده و در نتیجه وقت فوری سفارت آمریکا در حال حاضر اساسا معنی نداشته و نیازی هم به آن نیست.

چرا باید از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنیم؟

با توجه به این که متقاضان ایرانی ویزای آمریکا مجبور هستند برای ارائه درخواست خود به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کنند که مستلزم هزینه نسبتا زیاد برای رفت و آمد و اقامت در این کشورها خواهد بود. اما در صورتی که از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنید نیازی نخواهید داشت که برای تحویل گرفتن پاسپورت خود از سفارت آمریکا مجددا به کشوری که درخواست خود را از آنجا ارائه کرده‌اید بازگردید. در واقع موسساتی که خدمات پیکاپ پاسپورت آمریکا را انجام می‌دهند پاسپورت شما را از سفارت تحویل گرفته و آن را به دست شما خواهند رساند. استفاده از چنین خدماتی باعث صرفه‌جویی زیاد در وقت و هزینه شما خواهد شد.

همان‌طور که می‌بینید گرفتن وقت سفارت آمریکا چندان هم کم‌دردسر نبوده و برای گرفتن ویزای این کشور نیاز به صرف وقت و هزینه دارید. با توجه به برخی نکات خاص که در ارتباط با دریافت وقت سفارت آمریکا در کشورهای همسایه وجود دارد توصیه می‌کنیم از خدمات و مشاوره موسسات فعال در این حوزه استفاده نمایید.

پاسخی بگذارید

بستن منو