محدودیت های پروازها و اطلاعات لازم برای مسافران ایرانی در بحران کرونا

اگر در این روزها قصد خروج از کشور را با هر هدفی دارید باید قبل از اقدام به این کار تمامی جوانب را در نظر گرفته و با آمادگی کامل به سفر بروید. شیوع ویروس کرونا در کشورمان باعث شده تا صنعت هواپیمایی و گردشگری دچار مشکلات بسیار زیادی شوند. بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی کشورهای مختلف با ایران به ویژه کشورهای همسایه و اقدام برخی شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی مانند لوفت‌هانزا در خصوص لغو تمامی پروازها به کشورمان موجب شده تا شرایط بحرانی در زمینه سفرهای خارجی به وجود بیاید. در چنین شرایطی عاقلانه است که سفر خود را به خارج از کشور کنسل کنید اما در صورتی که به هر دلیلی رفتن به سفر برای شما ضروری است باید موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی وضعیت کشور مقصد

اولین کاری که باید انجام دهید بررسی وضعیت کشور مقصد از چند جنبه مختلف است. در وهله اول وضعیت شیوع کرونا در کشور مورد نظر و شهری که قصد سفر به آن را دارید مورد بررسی قرار دهید. نکته دوم سیاست‌های کشور مربوطه در رابطه با مسافرانی است که از ایران وارد این کشورها می‌شوند. به عنوان مثال در حال حاضر کشورهای ترکیه، امارات، گرجستان، ارمنستان، کویت، عمان و برخی کشورهای دیگر تمامی مرزهای خود را با ایران بسته‌اند و اجازه ورود را به شهروندان ایرانی نمی‌دهند. از سوی دیگر برخی کشورها مانند تایلند محدودیت‌های خاصی را برای ورود شهروندان ایرانی در نظر گرفته‌اند. شهروندان ایرانی که وارد تایلند می‌شوند باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند. بنابراین بسیار مهم خواهد بود که محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کشور مقصد را بررسی کنید.

ادامه  هشدار کانادا به شهروندانش برای سفر به ایران بعد از کرونا

سرگردانی مسافران ایرانی در فرودگاه های خارجی

یکی از مشکلاتی که بعد از شیوع کرونا به وجود آمد سرگردان شدن تعداد زیادی از مسافران ایرانی در فرودگاه‌های خارجی بود. ایرانی‌های که به دلایل مختلف از جمله گردش و تفریح به کشورهای خارجی سفر کرده بودند برای بازگشت به ایران دچار مشکلات زیادی شدند. لغو کلیه پروازها از ترکیه و امارات به ایران باعث سردرگمی مسافران ایرانی در فرودگاه دوبی و استانبول شد. خوشبختانه بعد از چند روز معطلی ایرانیان در فرودگاه های خارجی سرانجام با پیگیری کنسولگری ایران در این کشورها بخش زیادی از مسافران موفق به بازگشت به کشور شدند. با توجه به گسترش ویروس کرونا ممکن است در روزهای آینده کشورهای دیگری اقدام به بستن مرزهای خود به روی شهروندان ایرانی کرده و پروازهای خود را به ایران لغو کنند. بنابراین اگر واقعا قصد سفر دارید بهتر است به فکر بازگشت خود از کشور مقصد نیز باشید.

سرگردانی مسافران ایرانی در فرودگاه به دلیل کرونا

اطلاعات پرواز را از کجا بگیریم؟

در شرایط فعلی عملا امکان پرواز به برخی کشورها مانند ترکیه و امارات برای شهروندان ایرانی وجود ندارد اما هنوز امکان پرواز به کشورهای اروپایی، آمریکایی و تعدادی از کشورهای آسیایی مانند تایلند و مالزی وجود دارد. هر چند که در این کشورها نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. با توجه به این موضوع که هر روز اخبار جدیدی از بسته شدن مرزها و لغو پروازهای خارجی شنیده می‌شود بهتر است قبل از اقدام به سفر، اطلاعات پرواز کشور مورد نظر را بررسی کنید. بهترین روش این کار تماس با بخش اطلاعات پرواز فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به شماره تلفن ۰۹۶۳۳۰ یا چک کردن لیست پروازهای خارجی در سایت این فرودگاه است. همچنین می‌توانید از آژانس‌های هواپیمایی مختلف نیز اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.

ادامه  مهم ترین نکات سفر و ورود به آمریکا

پاسخی بگذارید

بستن منو