هشدار کانادا به شهروندانش برای سفر به ایران بعد از کرونا

در پی گسترش ویروس کرونا در کشورمان و افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس، دولت کانادا اقدام به انتشار اطلاعیه‌ای در ارتباط با سفر به ایران کرده و به شهروندانش در این رابطه هشدار داده است.

همچون توصیه‌هایی که برای سفر به کره جنوبی و ایتالیا شده، ایران نیز در سطح ۲ خطر قرار گرفته و به مردم توصیه شده تا اقدامات احتیاطی ویژه‌ای را در دستور کار قرار دهند. در این اطلاعیه آمار شیوع کرونا در ایران و تعداد مبتلایان ذکر شده و به این موضوع اشاره شده که ایرج حریرچی به عنوان معاون وزیر بهداشت ایران نیز به این ویروس مبتلا شده است.

همچنین بر اساس اطلاعات دولت کانادا تعداد مبتلایان در کشور ایران بیش از آن چیزی است که توسط وزارت بهداشت اعلام شده است. آن‌ها معتقد هستند که آمار مرگ و میز بر اثر کرونا در ایران تا کنون بالای ۱۰۰ نفر بوده است.

ضمنا بر اساس یک پژوهش که توسط محققان دانشگاه تورنتو صورت پذیرفته احتمالا بیش از ۱۸هزار نفر در ایران مبتلا به ویروس کرونا هستند.

ویروس کرونا در ایران

تعدادی از مبتلایان به ویروس کرونا در کانادا به افراد ایرانی مربوط بوده است. از ۱۳ مورد اخیر کرونا در کانادا شش مورد آن‌ها با ایران ارتباط داشته‌اند. چندین مورد مثبت کرونا در استان انتاریو و همچین اولین پرونده مربوط به این ویروس در استان کبک مربوط به افراد ایرانی بوده که مبتلا به کرونا ویروس بوده‌اند. این در حالی است که کشور کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر ارتباط هوایی نسبتا کمتری با ایران دارد. همین موضوع نشان می‌دهد که شیوع بیماری در ایران بسیار بیشتر از گزارش‌های رسمی است.

ادامه  تشخیص و مقابله با کلاهبرداری موسسات مهاجرتی و ویزا

با توجه به این مسائل، دولت کانادا تصمیم گرفته تا سطح اقدامات احتیاطی خود را در رابطه با ایران افزایش دهد و بر همین اساس در رابطه با سفر به ایران به شهروندان خود هشدار جدی داده است. اما تا کنون دولت کانادا اقدام به ایجاد ممنوعیت برای ورود شهروندان ایرانی به این کشور نکرده و تنها اقدامات غربالگری و آزمایش‌های پزشکی را جهت تشخیص افراد مبتلا به این بیماری در دستور کار خود قرار داده است.

مقابله با کرونا در فرودگاه

در حال حاضر می‌توانید با پروازهای شرکت قطر ایرویز به کانادا سفر کنید. با توجه به طولانی بودن این سفر توصیه می‌کنیم موارد بهداشتی از جمله شست و شو و ضدعفونی کردن دست‌ها و لوازم شخصی، زدن ماسک، خوردن مواد غذایی مقوی و نوشیدن آب در طول پرواز را جدی بگیرید. ضمن این که بهتر است بعد از رسیدن به کانادا تست پزشکی را انجام دهید تا خیالتان از بابت عدم ابتلا به ویروس راحت شود.

پاسخی بگذارید

بستن منو