بررسی مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا

برای اخذ ویزای هر کشور باید فرآیند مشخصی را طی کنید که گردآوری مدارک مورد نیاز جزو مهم‌ترین مراحل این فرآیند است. ویزای توریستی کانادا جزو آن دسته از ویزاهایی است که درخواست‌های زیادی برای آن وجود دارد و همین موضوع باعث سخت‌گیری دولت کانادا برای صدور آن شده است. کافیست به عنوان یک شهروند ایرانی برای ویزای توریستی کانادا درخواست دهید تا این سخت‌گیری بیشتر نیز بشود. در چنین شرایطی با ارائه مدارک کامل و مستند می‌توانید شانس خود را برای گرفتن این ویزا افزایش دهید. اما مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا شامل چه مواردی  می‌شود؟

ویزای توریستی سینگل یا مولتیپل؟

قبل از هر چیز بهتر است در مورد ویزای توریستی کانادا و دو نوع اصلی آن صحبت کنیم. ویزای توریستی کانادا که تحت عنوان ویزای Visitor شناخته می‌شود از جمله ویزاهای کوتاه‌مدت کانادا محسوب می‌شود. در صورتی که هدف شما از سفر به کانادا گردش و تفریح یا ملاقات با خانواده و دوستان باشد می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. اعتبار این نوع ویزا محدود بوده و پس از پایان مدت اعتبار باید اقدام به ترک کشور کانادا نمایید.

ویزای توریستی کانادا

در حال حاضر دو نوع ویزای توریستی کانادا شامل ویزای سینگل و ویزای مولتیپل موجود است. با داشتن ویزای سینگل کانادا تنها یک بار مجاز به ورود به کانادا خواهید بود و اعتبار آن ۶ ماه است. اما ویزای مولتیپل کانادا محدودیتی در دفعات ورود و خروج نداشته و اعتبار آن ۱۰ سال است. هر بار که وارد خاک کانادا شوید می‌توانید تا حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید. اگر بخواهید بیش از ۶ ماه در کانادا اقامت کنید باید بعد از به پایان رسیدن ۶ ماه اول از کشور کانادا خارج شوید و مجددا وارد این کشور شوید.

مدت اعتبار ۱۰ ساله ویزای مولتیپل به شرطی است که پاسپورت شما معتبر باشد در غیر این صورت مدت اعتبار ویزا تا یک ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت خواهد بود. با توجه به این که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی حداکثر ۵ سال است بنابراین ویزای مولتی توریستی کانادا برای ایرانی‌ها حداکثر ۵ سال اعتبار خواهد داشت. از همین رو، ویزای مولتی کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا معروف شده است. در حال حاضر اکثر ویزاهای توریستی کانادا به صورت مالتیپل صادر می‌شود.

ادامه  ثبت نام ویزای کانادا به صورت آنلاین

الزامات اخذ ویزای توریستی کانادا

برای این که واجد شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا باشید باید بتوانید الزامات تعیین شده توسط دولت این کشور را برآورده کنید. الزامات مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا در زیر آمده است:

  • داشتن مدارک سفر از جمله گذرنامه
  • برخورداری از سلامتی جسمی و روانی
  • عدم وجود محکومیت کیفری یا محکومیت مرتبط با مهاجرت
  • داشتن پول کافی برای تامین هزینه‌ها در زمان اقامت در کانادا
  • متقاعد کردن افسر پرونده در رابطه با قصد بازگشت به کشور پس از پایان اعتبار ویزا

برخی افراد به طور کلی اجازه ورود به کشور کانادا را نخواهند داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به افرادی اشاره داشت که در فعالیت‌های مجرمانه و سازمان یافته نقش داشته‌اند. در صورتی که واجد شرایط ورود به کانادا هستید می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کرده و مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا را جمع‌آوری نمایید.

مدارک ویزای توریستی کانادا

برای هر یک از الزامات ذکر شده باید مدارک مربوطه را ارائه کنید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. وجود نقص در مدارک و ارائه اطلاعات اشتباه ممکن است منجر به ریجکت شدن درخواست شما شود بنابراین در گردآوری مدارک مورد نیاز نهایت دقت را به خرج دهید. مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا در ادامه بررسی شده است.

پاسپورت معتبر

قبل از هر چیز باید اعتبار پاسپورت خود را چک کنید. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته و دارای دو صفحه خالی نیز باشد. البته در صورتی که قصد گرفتن ویزای مولتی توریستی کانادا را دارید بهتر است یک پاسپورت جدید بگیرید که حداقل ۵ سال اعتبار داشته باشد.

ادامه  ویژگی های عکس بیومتریک برای ویزای شینگن و کانادا 2020

پاسپورت

عکس

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید دو قطعه عکس ارائه کنید و در پشت آن‌‌ها نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را بنویسید. دقت داشته باشید که عکس شما استانداردهای تعیین شده را داشته باشد. خصوصیات عکس استاندارد برای ویزای توریستی کانادا را می‌توانید در سایت دولتی کانادا مشاهده کنید.

هدف و برنامه سفر

برای این که افسر پرونده در رابطه با قصد شما برای بازگشت به ایران پس از پایان اعتبار ویزا دچار تردید نشود باید هدف خود را از سفر به طور واضح و دقیق بیان کنید. همچنین ارائه برنامه سفر دقیق و همراه با جزئیات می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد. همچنین ارائه تاییدیه رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

مدارک تمکن مالی

مدارک اثبات کننده تمکن مالی جزو مهم‌ترین مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا محسوب می‌شود. این مدارک نشان‌ می‌دهد که شما از توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌ها در زمان اقامت در کانادا برخوردار هستید. این مدارک شامل پرینت گردش حساب و موجودی حساب بانکی می‌شود. دقت داشته باشید که این مدارک باید به تایید بانک رسیده باشد و حداقل گردش سه ماهه آخر حساب را پوشش دهد.

مدارک شغلی

مدارک شغلی از این جهت حائز اهمیت هستند که نشان می‌دهند شما دارای شغل و درآمد ثابت در ایران هستید و در نتیجه قصد بازگشت به کشور خود را دارید. هر چه موقعیت شغلی و درآمد شما بیشتر باشد به همان میزان اعتماد افسر پرونده نیز بیشتر خواهد شد. این مدارک شامل فیش حقوقی، جواز کسب و مواردی از این دست می‌شود.

درخواست ویزای کانادا

اسناد ملکی

در صورتی که صاحب ملک و املاکی هستید ارائه مدارک مربوط به آن می‌تواند تاثیر زیادی در جلب اعتماد افسر پرونده داشته باشد. در واقع برخورداری از املاک و مستغلات نشان می‌دهد که شما وضعیتی مناسبی در ایران داشته و قصد ماندن در کشور کانادا را ندارید.

ادامه  تعیین فوری وقت سفارت آمریکا

گواهی عدم سوءسابقه

گواهی عدم سوءسابقه را می‌توانید از مراکز پلیس +۱۰ دریافت کنید. در صورتی که در هر کشور دیگری جز ایران برای مدت حداقل ۶ ماه اقامت داشته‌اید باید این گواهی را از آن کشور نیز بگیرید.

تاییدیه پرداخت هزینه ویزا

هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا را که ۱۰۰ دلار کانادا است باید به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

در برخی موارد ممکن است مدارکی مانند گواهی ازدواج یا طلاق و معاینات پزشکی نیز مورد نیاز باشد. ضمنا در صورتی که از کشور کانادا دعوتنامه دریافت کرده‌اید باید آن را نیز به عنوان یکی از مدارک خود ارائه کنید.

چطور مدارک ویزای توریستی کانادا را ارسال کنیم؟

خوشبختانه مدتی است که دولت کانادا یک سامانه آنلاین برای درخواست ویزای کانادا ایجاد کرده است. ابتدا باید در سایت دولتی کانادا ثبت نام کرده و بعد از ایجاد حساب کاربری نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از تعیین ویزا در صورتی که واجد شرایط اخذ آن باشید می‌توانید فرآیند ثبت درخواست را آغاز کنید. در فرآیند درخواست ویزای توریستی کانادا لازم است که یک سری فرم را تکمیل نمایید. بعد از تکمیل تمامی فرم‌ها وارد صفحه‌ای خواهید شد که برای بارگذاری مدارک مورد نیاز ویزا طراحی شده است. در این صفحه می‌توانید کلیه مدارک خود را آپلود کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

دقت داشته باشید که تمامی مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه شده باشند. بنابراین مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده باشند. تحت هیچ شرایطی اقدام به ارائه مدارک نادرست و جعلی نکنید زیر علاوه بر رد شدن درخواست با محرومیت چند ساله در زمینه درخواست ویزای کانادا نیز مواجه خواهید شد. بنابراین در ارائه اطلاعات و مدارک کاملا صادقانه عمل کنید.

پاسخی بگذارید

بستن منو