بررسی انواع فرم ارزیابی اقامت کانادا

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در تمام دنیا شناخته می‌شود و دولت این کشور برنامه‌های مختلفی را در زمینه اخذ اقامت طراحی کرده است. با توجه به شرایط خود ممکن است برای یک یا چند برنامه مهاجرتی کانادا واجد شرایط باشید. از جمله برنامه‌های اخذ اقامت موقت و دائم کانادا می‌توان به اسکیل ورکر کانادا، راه اندازی کسب و کار، اسپانسرشیپ خانوادگی، تحصیل و ویزای توریستی اشاره داشت. هر یک از این برنامه‌ها دارای الزاماتی هستند که برای کسب اقامت کانادا باید این الزامات را برآورده کنید. فرم ارزیابی اقامت کانادا به شما کمک خواهد کرد تا شرایط خود را برای گرفتن اقامت کانادا ارزیابی کنید.

فرم ارزیابی اقامت کانادا چیست؟

برای این که بتوانید با اهداف مختلف وارد کشور کانادا شوید باید واجد شرایط تعیین شده از سوی دولت این کشور باشید. به همین منظور سایت‌های مختلفی که در حوزه مهاجرت به کانادا فعالیت می‌کنند اقدام به طراحی یک فرم تحت عنوان فرم ارزیابی اقامت کانادا کرده‌اند. این فرم برای انواع برنامه مهاجرتی کانادا طراحی شده و وضعیت شما را برای ورود به کانادا ارزیابی می‌کند. روال کار به این صورت است که شما اطلاعات شخصی خود از جمله سن، مهارت در زبان، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی و… را در فرم ارزیابی وارد می‌کنید و خروجی این فرم به شما نشان خواهد داد که آیا شرایط لازم برای سفر یا مهاجرت به کانادا را دارید یا خیر.

مجوز اقامت کانادا

انواع فرم ارزیابی اقامت کانادا

با توجه به هدف شما از سفر به کانادا و نوع اقامت مورد نظرتان انواع فرم ارزیابی اقامت موجود است که می‌توانید نسبت به تکمیل آن‌ها اقدام نمایید. در ادامه مهم‌ترین انواع فرم ارزیابی اقامت کانادا معرفی خواهد شد.

ادامه  هزینه‌های زندگی در کانادا در سال 2020 چقدر است؟

فرم ارزیابی اقامت اسکیل ورکر کانادا

در بخش اول این فرم باید اطلاعات شخصی مانند سن، ملیت، شماره تلفن و… را وارد کنید. در بخش‌های بعدی فرم نیز باید در رابطه با مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی، داشتن خویشاوند در کانادا و برخی موارد دیگر به سوالاتی پاسخ دهید. بعد از وارد کردن اطلاعات و ثبت فرم، امتیازات شما محاسبه شده و اعلام خواهد شد که آیا واجد شرایط ورود به کانادا هستید یا خیر. امتیازات معیارهای مختلف برنامه اسکیل ورکر کانادا در زیر آمده است:

  • سن: حداکثر ۱۲ امتیاز
  • تحصیلات: حداکثر ۲۵ امتیاز
  • سابقه کار: حداکثر ۱۵ امتیاز
  • داشتن سابقه کار یا پیشنهاد شغلی از کانادا: حداکثر ۱۰ امتیاز
  • مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی: حداکثر ۲۸ امتیاز
  • تطبیق‌پذیری جهت ساکن شدن در کانادا: حداکثر ۱۰ امتیاز

فرم ارزیابی اقامت از طریق کسب و کار

در این فرم علاوه بر اطلاعات شخصی موارد دیگری مانند سوابق شغلی و تجارب حرفه‌ای شما مورد سوال قرار می‌گیرد. همچنین در صورتی که در ایران صاحب یک کسب و کار هستید باید اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید. ضمن این که در این فرم باید اطلاعات مربوط به میزان سرمایه خود را نیز وارد کنید زیرا برای ایجاد کسب و کار در کانادا باید دارای حداقل میزان سرمایه تعیین شده توسط دولت این کشور باشید.

فرم ارزیابی اقامت از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

این فرم باید توسط یکی از اعضای خانواده شما که شهروند یا مقیم دائم کانادا است تکمیل شود. در این فرم در مورد شخصی که قرار است اسپانسر او شوید سوال خواهد شد. این شخص می‌تواند همسر، فرزند و والدین شما باشند.

ادامه  مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان

فرم ارزیابی اقامت کانادا از طریق خانواده

فرم ارزیابی اقامت تحصیلی کانادا

اگر قصد دارید به عنوان یک دانشجوی خارجی وارد کشور کانادا شوید می‌توانید شرایط خود را با استفاده از فرم ارزیابی اقامت تحصیلی کانادا بررسی کنید. در این فرم علاوه بر اطلاعات شخصی باید اطلاعات دیگری مانند مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، تمکن مالی و… را نیز تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی اقامت توریستی کانادا

در صورتی که قصد اقامت موقت در کانادا با اهدافی مانند گردش و تفریح و ملاقات با خانواده و دوستان را دارید می‌توانید از فرم ارزیابی ویزای توریستی کانادا استفاده کنید. در این فرم در مورد اطلاعات شخصی و خانوادگی، وضعیت اشتغال، هدف سفر به کانادا، سابقه سفر، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا و موارد دیگر سوال می‌شود.

برای تکمیل انواع فرم ارزیابی اقامت کانادا می‌توانید به سایت‌های مختلف داخلی و خارجی مراجعه کنید. فرم ارزیابی اقامت از این لحاظ مفید خواهد بود که پر کردن آن می‌توانید شرایط خود را برای گرفتن اقامت موقت یا دائم کانادا ارزیابی کنید. در صورتی که واجد شرایط اخذ اقامت کانادا نباشید به جای  صرف وقت و هزینه خود را جهت درخواست ویزای این کشور به دنبال بهبود شرایط خود جهت برآورده کردن الزامات مورد نیاز خواهید رفت.

پاسخی بگذارید

بستن منو