دعوتنامه کانادا| اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

کانادا از جمله کشورهایی محسوب می شود که طی یک دهه اخیر پذیرای ایرانی‌های زیادی بوده که با اهداف مختلف وارد این کشور شده‌اند. متاسفانه به دلیل مشکلات سیاسی که بین ایران و کانادا وجود دارد طی چند سال اخیر سخت‌گیری بیشتری در مورد صدور ویزا برای شهروندان ایرانی صورت می‌گیرد. این سخت‌گیری به ویژه در مورد ویزای توریستی بیشتر به چشم آمده است. در چنین شرایطی داشتن یک دعوتنامه از کانادا می‌تواند برگ برنده متقاضیان ویزای کانادا باشد. داشتن دعوتنامه کانادا فرآیند اخذ ویزا را برای شخص متقاضی تسهیل خواهد کرد.

دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادا یک نامه ساده امضا شده است که از طرف شخصی در کانادا برای شما ارسال می‌شود. این شخص می‌تواند یکی از اعضای خانواده، اقوام، دوستان و آشنایان شما باشد که از طریق ارسال این نامه شما را به کشور کانادا دعوت می‌کند. این شخص حتی می‌تواند شریک تجاری شما باشد اما به هر حال باید ارتباط شما با شخص دعوت کننده در حدی باشد که وی هویت و هدف شما را از سفر به کانادا تایید کند.

دعوتنامه جزو مدارک الزامی اخذ ویزای کانادا محسوب نمی‌شود اما وجود آن باعث قوی‌تر شدن پرونده شخص متقاضی خواهد شد.

شخص ارسال کننده دعوتنامه از کنسولگری کانادا می‌خواهد که به متقاضی ویزا اجازه ورود به این کشور داده شود. در واقع این شخص که می‌تواند شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد به نوعی تضمین می‌کند که متقاضی ویزا در مورد هدف خود از سفر به کانادا صادق بوده و پس از پایان اعتبار ویزا حتما این کشور را ترک خواهد کرد. ضمن این که شخص دعوت‌کننده می‌تواند پشتیبانی مالی از متقاضی را نیز بر عهده بگیرد.

دعوتنامه ویزای بازدید کننده کانادا

ویزای بازدید کننده Visitor کانادا نوعی ویزای کوتاه مدت بوده که بنا به درخواست متقاضی و هدف وی از سفر به کانادا صادر می‌شود. متقاضیانی که هدف آن‌ها برای سفر به کانادا یکی از موارد زیر باشد باید برای اخذ ویزای بازدیدکننده کانادا اقدام نمایند:

 • گردش و تفریح
 • ملاقات با خانواده و دوستان
 • تجارت

دقت داشته باشید که ویزای Visitor کانادا امکان کار و تحصیل را به شما نخواهد داد و پس از پایان اعتبار باید اقدام به ترک کشور کانادا کنید. ضمنا این نوع ویزا در دو نوع سینگل و مولتیپل صادر می‌شود که نوع سینگل آن تنها اجازه یک بار ورود به کانادا را می‌دهد اما نوع مولتی محدودیتی در این ارتباط ندارد. دعوت نامه از جمله مدارکی است که وجود آن در بین مدارک متقاضی برای اخذ ویزای بازدیدکننده کانادا می‌تواند شانس وی را برای گرفتن این ویزا افزایش دهد.

ادامه  بررسی مدارک لازم برای سفر توریستی به کانادا

چه کسی امکان ارسال دعوت نامه برای ویزای کانادا را دارد؟

دقت داشته باشید که بسته به هدف متقاضی از سفر به کانادا، شخص دعوت‌کننده ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر هدف شخص متقاضی گردش و تفریح در کانادا یا دیدار خانواده و دوستان باشد یکی از اعضای خانواده یا اقدام نزدیک او می‌توانند اقدام به ارسال دعوتنامه کنند. همچنین دوستان صمیمی شخص متقاضی نیز می‌توانند برای وی دعوتنامه بفرستند. اما در صورتی که هدف شخص از سفر به کانادا انجام امور تجاری باشد باید شریک تجاری وی اقدام به ارسال دعوتنامه نماید.

دعوتنامه کانادا

علاوه بر این، شخص دعوت‌کننده در هر حال باید شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد. یک مهاجر غیرقانونی در کانادا یا افرادی که با ویزای موقت در این کشور حضور دارند امکان ارسال دعوتنامه را نخواهند داشت. ضمن این که شخص دعوت کننده باید وضعیت خوبی را در کشور کانادا داشته و دارای شغل و درآمد باشد تا دعوتنامه وی تاثیر مثبتی را بر تصمیم‌گیری کنسولگری گذاشته و شانس متقاضی برای اخذ ویزای کانادا بیشتر شود.

دعوتنامه ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا از مهم‌ترین انواع ویزای این کشور بوده که در طول سال درخواست‌های زیادی برای آن وجود دارد. برای گرفتن ویزای توریستی کانادا باید مدارک مختلفی از جمله پاسپورت و برنامه سفر دقیق را ارائه کنید. بسیاری از درخواست‌های شهروندان ایرانی برای ویزای توریستی کانادا به دلیل بدبینی افسر پرونده نسبت به هدف متقاضی از سفر به کانادا رد می‌شود. در چنین شرایطی داشتن یک دعوتنامه از کانادا می‌تواند این بدبینی را کاهش داده و شانس شما را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهد.

ویزای توریستی کانادا

البته به این نکته توجه داشته باشید که دعوتنامه کانادا به هیچ عنوان به معنی تضمین صدور ویزا برای شما نبوده و تنها یک امتیاز محسوب می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که شما تمکن مالی کافی را برای سفر به کانادا نداشته باشید درخواست ویزای شما حتی با وجود دعوتنامه رد خواهد شد. مگر این که شخص دعوت کننده قصد داشته باشد حمایت مالی شما در زمان اقامت در کانادا را بر عهده بگیرد که این کار نیز باید همراه با ارائه مدارک مالی و بانکی از سوی شخص دعوت‌کننده باشد.

اما دعوتنامه ویزای توریستی کانادا علاوه بر این که باید از طرف یک شخص واجد شرایط ارسال شود فاکتورهای دیگری را نیز لازم دارد تا به عنوان یک دعوت نامه معتبر شناخته شود. یکی از این موارد مهر Notary Public روی دعوتنامه است که نشان می‌دهد دعوتنامه مذکور در یک دفتر اسناد رسمی در کشور کانادا ثبت شده و دارای اعتبار قانونی است. بنابراین در صورتی که از شما خواسته شود حتما باید دعوتنامه را به صورت محضری تنظیم کنید.

ادامه  ثبت نام ویزای کانادا به صورت آنلاین

اطلاعات دعوتنامه کانادا شامل چه مواردی می‌شود؟

دعوتنامه‌ای که برای شخص متقاضی ویزای توریستی کانادا ارسال می‌شود باید شامل اطلاعاتی باشد که در صورت عدم وجود این اطلاعات، اعتبار دعوتنامه زیر سوال خواهد رفت. دعوتنامه توسط شخص دعوت‌کننده نوشته خواهد شد و اظهارات وی در این نامه باید کاملا صادقانه باشد. اطلاعاتی که باید در دعوتنامه ویزای توریستی کانادا وجود داشته باشد شامل موارد زیر می‌شود:

اطلاعات شخص دعوت کننده

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن محل اقامت در کانادا
 • اطلاعات شغلی
 • وضعیت اقامت شخص دعوت کننده به عنوان شهروند یا مقیم دائم
 • کپی مدارک اثبات کننده وضعیت اقامت شخص دعوت کننده مانند شناسنامه کانادایی یا کارت شهروندی کانادا یا کارت اقامت دائم کانادا PR card
 • اطلاعات مربوط به خانواده از جمله نام و تاریخ تولد همسر و فرزندان
 • تعداد افراد خانوار

در صورتی که دعوتنامه را برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود ارسال می‌کنید، علاوه بر موارد مذکور باید یک تعهد را نیز مبنی بر حمایت مالی از آن‌ها در زمان اقامت در کانادا تنظیم کنید. ضمنا باید مدارک اثبات کننده توان مالی خود را نیز ضمیمه تعهد کنید.

اطلاعات شخص متقاضی ویزا

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن
 • نسبت شما با شخص متقاضی ویزا
 • هدف متقاضی از سفر به کانادا
 • مدت زمان مورد نظر شخص متقاضی برای اقامت در کانادا
 • محل اقامت شخص متقاضی در زمان حضور در کانادا
 • نحوه پرداخت هزینه‌های مختلف توسط شخص متقاضی در مدت حضور در کانادا
 • زمانی که شخص متقاضی قصد ترک کانادا را دارد

نمونه دعوتنامه کانادا

برای این که تصویری واضح‌تر از دعوتنامه کانادا در ذهن شما شکل بگیرد در ادامه یک نمونه از دعوت‌نامه کانادا بر اساس اطلاعات مورد نیاز آورده شده است.

محل اقامت در کانادا/ تاریخ

به سفارت کانادا در (نام کشور)

(آدرس سفارت)

(شماره تلفن سفارت)

موضوع: دعوتنامه برای آقا/خانوم (نام متقاضی ویزا)

بعد از درج اطلاعات بالا باید متن دعوتنامه را شروع کرده و آن را خطاب به افسر مهاجرت در سفارت کانادا بنویسید. بعد از پایان متن نامه باید اطلاعات زیر را درج نمایید.

ادامه  بررسی مهم ترین دلایل ریجکت ویزای آمریکا

(نام شخص متقاضی ویزا)

(آدرس)

(شماره تلفن)

(ایمیل)

امضا

نمونه دعوتنامه کانادا

در ادامه می‌توانید نمونه‌ای واقعی از دعوتنامه کانادا را همراه با متن کامل آن مطالعه کنید:

Toronto, September 10, 2018

To the Canadian Embassy in Costa Rica

(Embassy Address)

(Embassy Phone Number)

Subject: Invitation Letter for Miss. Natali Franco

,Dear Sir/Madam

My name is Micaela Abasto, I was born on March 5th, 1983 and I am from Toronto, Canada. I am a Canadian permanent resident and I live in 2623 Bayfield St. My household has 2 people living in it (my husband and son) and I work as an Insurance Officer at Toronto International Insurance, earning CAD$89,000 per year

Through this letter, I am inviting Natali Franco, born on August 10th, 1985 and currently living in San Jose, Escazu in Costa Rica to Canada for a short stay. Natali will be staying in my house from April 5th until May 5th, 2019. I am Natali’s childhood friend and we will be visiting and touring around Canada for 1 month in different locations

Natali currently works as a bank clerk at the Bank of Costa Rica, earning CAD$55,000 per year with which she will be able to afford the stay in Canada. Natali is a genuine visitor who will not overstay her visa. Her work obligations in Costa Rica extend and she is needed back to work as soon as she returns from Canada

Please see attached a certified copy of my Permanent Resident Card and my bank report for the past 6 mont

Feel free to contact me should you have any further questions regarding myself or Natali Franc

I look forward to having Natali visit me in Canada so we can spend time together and visit the country

,Kind regards

Micaela Abasto

۲۶۲۳ Bayfield St., Toronto, Canada

(Phone number)

(email)

Signature

در نهایت باید دعوتنامه را برای شخص متقاضی ویزا ارسال کنید تا وی این دعوتنامه را همراه با سایر مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا به کنسولگری کانادا ارائه نماید. با توجه به زمان‌بر بودن پست کردن نامه از کانادا به ایران بهتر است دعوتنامه امضا شده، توسط شخص دعوت کننده اسکن شده و برای متقاضی ویزا در ایران ارسال شود. همچنین می‌توانید از تجربه موسسات فعال در امور مهاجرتی نیز در زمینه تنظیم دعوتنامه کانادا بهره بگیرید.

پاسخی بگذارید

بستن منو